Blumarine tregoi një koleksion të ri të vjeshtës-dimrit 2022

Drejtori kreativ i Blumarine, Nicola Brognano ka zbuluar koleksionin e tij të ri vjeshtë/dimër 2022. Këtë sezon, ai u kthye në një anë më të pjekur dhe sensuale të markës. Koleksioni përbëhet nga silueta hiper-femërore të bëra nga bluza të prera, fustane mëndafshi me kopsa poshtë me dekolte dhe fustane të pjerrëta trupore. Imazhet u plotësuan me çorape transparente pastel. Jo pa dantella të markës ...

Blumarine tregoi një koleksion të ri të vjeshtës-dimrit 2022 Lexo plotësisht "

Koleksioni i ri Max Mara i kushtohet artistes zvicerane Sophie Teuber-Arp

Max Mara prezantoi një koleksion të ri vjeshtë-dimër 2022 që ndërthur modernizmin dhe elegancën. Ai i kushtohet punës së Sophie Teuber-Arp, një artiste, arkitekte, kërcimtare dhe skulptore. Koleksioni i quajtur “Magic of Modern” ka në fokus veshjet elegante dhe moderne. Palltot tepër të mëdha dhe pulovrat e thurura kombinohen me silueta të qarta, jakë të hollë dhe pantallona me parashutë. Fustanet e thurura pa mëngë plotësohen me doreza të gjata. …

Koleksioni i ri Max Mara i kushtohet artistes zvicerane Sophie Teuber-Arp Lexo plotësisht "

Tod's prezantoi një koleksion të ri vjeshtë-dimër 2022

Tod's ka zbuluar një koleksion të ri vjeshtë-dimër 2022. Ai përbëhet nga kostume të ngrohta, këmisha të përshtatura dhe veshje të sipërme minimaliste - perfekte për mot me re. Sezonin e ardhshëm Tod's na sjell xhaketa ngjyrë karamel, pallto oversize dhe pulovra oversize. Një alternativë e mirë për një pallto klasike do të jenë pelerina voluminoze - marka i kombinon ato me pantallona lëkure dhe funde midi. Todd's…

Tod's prezantoi një koleksion të ri vjeshtë-dimër 2022 Lexo plotësisht "

Ditë të favorshme dhe të pafavorshme të marsit

Në muajin e parë të pranverës, shumëkujt do t'u shkojë në mendje të ndryshojnë imazh, të tjerëve të ndryshojnë profesion dhe dikush do të dëshirojë të martohet. Ne do t'ju tregojmë se cilat ditë janë të favorshme për të gjitha arritjet tuaja dhe cilat ditë janë më të mira për të vonuar ndërmarrjet tuaja. Paratë, biznesi Në mars të këtij viti do t'ju duhet të gjeni një qasje jo standarde ndaj biznesit. Kjo dëshmohet nga lëvizja e Mërkurit nga Ujori në ...

Ditë të favorshme dhe të pafavorshme të marsit Lexo plotësisht "

Njihuni me pranverën në stilin e Villanelle: ku të blini çizme deri në kyçin e këmbës, si personazhi kryesor

Autor: Polina Ilyinova Fillimi i pranverës është koha më e mirë për t'u frymëzuar dhe përditësuar garderobën tuaj. Sezoni i fundit i Killing Eve, i cili do të dalë më 28 shkurt, do t'ju ndihmojë me këtë. Ne jo vetëm që do të shohim zhvillimin e komplotit, por, si gjithmonë, do të frymëzohemi nga veshjet e Villanelle. Ndërkohë, ju mund të kujtoni imazhet e heroinës nga sezonet e mëparshme. Garderoba e saj në modë është ëndrra e shumë vajzave. …

Njihuni me pranverën në stilin e Villanelle: ku të blini çizme deri në kyçin e këmbës, si personazhi kryesor Lexo plotësisht "

Top 3 buzëkuqët nga NYX Professional Makeup

Buzët janë shenjë dalluese e çdo vajze. Por pak njerëz u kushtojnë vëmendje të mjaftueshme atyre për sa i përket kujdesit. Ju nuk mund të lyeni sytë dhe të mos përdorni një bazë tone nëse buzët tuaja janë të theksuara bukur. Ne biseduam me grimiere, blogere dhe vajza të zakonshme në mbarë botën dhe zbuluam se marka më e njohur në fushën e kozmetikës është NYX...

Top 3 buzëkuqët nga NYX Professional Makeup Lexo plotësisht "

Çfarë mund të mësojmë të gjithë nga Yoko Ono

Autori: Natalia Ivanova Yoko Ono është një artiste, aktiviste, muze dhe e veja e John Lennon më 18 shkurt feston ditëlindjen e saj të 89-të. Jeta e saj është e diskutueshme, ashtu si edhe puna e saj. Gjoni foli për të - "të gjithë e dinë emrin e saj, por askush nuk e di se çfarë bën ajo". Në të vërtetë, ajo njihet më mirë si gruaja e muzikantit legjendar, megjithatë, pa Yoko është e vështirë të imagjinohet ...

Çfarë mund të mësojmë të gjithë nga Yoko Ono Lexo plotësisht "