Mjekët kanë emëruar efektet e dëmshme të vegjetarianizmit në shëndet

Një grup ndërkombëtar shkencëtarësh zhvilloi një studim ku përfshihen 55 mijë njerëz. Ekspertët kanë identifikuar pasoja të dëmshme të papritura të vegjetarianizmit, në një numër rastesh fraktura u vunë re për shkak të kockave të dobësuara dhe u emëruan pika të tjera negative. Gjatë eksperimentit, 29 mijë vullnetarë hëngrën kryesisht mish, 8 mijë njerëz hëngrën peshk dhe ushqim deti, ndërsa 15 mijë vullnetarë iu përmbajtën vegjetarianizmit. Bashkë me

Mjekët kanë emëruar efektet e dëmshme të vegjetarianizmit në shëndet Lexo plotësisht "

Hëna e plotë 30 nëntor: çfarë është ajo dhe si do të ndikojë në shenjat e zodiakut

Pas disa ditësh, hëna e plotë do të ngrihet mbi Tokë. Do të ketë një hënë të plotë këtë muaj të hënën, 30 nëntor. Hëna e plotë, ose hëna e plotë, është faza e hënës, në të cilën Toka ndodhet midis diellit dhe yllit të natës, dhe për këtë arsye vetëm ana e saj e ndriçuar është e dukshme prej saj. Hëna në këtë kohë ka formën e një disku të rregullt të ndritshëm, sepse në të ...

Hëna e plotë 30 nëntor: çfarë është ajo dhe si do të ndikojë në shenjat e zodiakut Lexo plotësisht "

Mjekët thanë për shkaqet e djersitjes së këmbëve

Tek njerëzit, pjesët e trupit, përfshirë këmbët, shpesh djersiten, dhe ky është një proces i natyrshëm, por te burrat shoqërohet me një erë të mprehtë. Ekspertët shpjeguan pse po ndodh kjo dhe emëruan mënyra për të luftuar këtë fenomen. Dihet që një erë e fortë nuk nënkuptohet gjatë djersitjes, por për shkak të rrethanave të ndryshme shfaqet. Kjo është veçanërisht e vërtetë për burrat, sepse me ...

Mjekët thanë për shkaqet e djersitjes së këmbëve Lexo plotësisht "

Nga skandali në skandal: studimi i konflikteve të Pavel Priluchny

Pavel Priluchny njihet jo vetëm për rolet e tij në filma, por edhe për karakterin e tij mjaft të nxehtë, prandaj aktori shpesh e gjen veten në situata të pakëndshme. Kohët e fundit, Priluchny u shtrua në spital me dëmtime serioze, për mënyrën se si i mori ato, aktori përgjigjet vetëm se ai "ra" pa sukses. Ne vendosëm të kujtojmë rastet kur Pali bëri që i gjithë vendi të fliste për veten e tij. ...

Nga skandali në skandal: studimi i konflikteve të Pavel Priluchny Lexo plotësisht "

Si të zgjidhni një astrolog dhe të mos hasni në një sharlatan

1. Një astrolog i mirë nuk do t'ju imponojë asgjë dhe madje nuk ju ofron këshillat e tij, sepse ai tashmë ka klientë. Ju do të mësoni për të ose me rekomandim (sundress), ose me artikuj, video, përgjigje interesante në forume dhe aktivitete të tjera të dobishme që ai kryen. Astrologia Katerina Dyatlova Foto: materiale të shërbimeve të shtypit 2. Astrologu i kërkuar nuk është ...

Si të zgjidhni një astrolog dhe të mos hasni në një sharlatan Lexo plotësisht "

Onkologët shpjegojnë se si gishtat ndryshojnë në kancerin e mushkërive

Ndryshimi i formës së gishtërinjve është një shenjë e sigurt e kësaj sëmundjeje, sipas Amy Hirst, specialiste britanike për kërkimin e kancerit. Ajo tregoi se cilat simptoma duhet t'i kushtojë vëmendje një personi për të mos filluar sëmundjen. Ndryshimet në formën e gishtërinjve dhe pllakës së thonjve janë një simptomë më pak e zakonshme e llojeve të caktuara të kancerit të mushkërive, por gjithashtu mund të jetë një shenjë e shumë sëmundjeve të ndryshme. ...

Onkologët shpjegojnë se si gishtat ndryshojnë në kancerin e mushkërive Lexo plotësisht "

Shenja e zodiakut Demi: karakteristikat e burrave dhe grave, pajtueshmëria me shenjat e tjera

Demi është shenja e dytë e zodiakut, periudha e së cilës zgjat nga 21 Prill deri më 21 Maj. Elementi i saj është toka, simboli i saj është një lopë e shenjtë, tokë pjellore dhe një kopsht i lulëzuar. Mbrojtësi i kësaj shenje të zodiakut është planeti Venus. Gurë hajmali: amazonite ose ametist, aventurine ose agat, jasper dhe kuarc. Një nga shenjat më të ekuilibruara të zodiakut. Tiparet dalluese të Demit janë ...

Shenja e zodiakut Demi: karakteristikat e burrave dhe grave, pajtueshmëria me shenjat e tjera Lexo plotësisht "