Blumarine ја прикажа новата колекција есен-зима 2022 година

Креативниот директор на Blumarine, Никола Броњано, ја претстави својата нова колекција есен/зима 2022. Оваа сезона тој се сврте кон позрела и посензуална страна на брендот. Колекцијата се состои од хипер-женствени силуети изработени од блузи со скратени блузи, свилени фустани со копчиња со длабоко деколте и коси фустани со боди. Сликите беа надополнети со проѕирни пастелни чорапи. Не без брендирана чипка...

Blumarine ја прикажа новата колекција есен-зима 2022 година Прочитајте целосно “

Новата колекција на Max Mara е посветена на швајцарската уметница Софи Теубер-Арп

Макс Мара ја претстави новата колекција есен-зима 2022 година која ги комбинира модернизмот и елеганцијата. Посветен е на работата на Софи Теубер-Арп, уметник, архитект, танчерка и скулптор. Колекцијата наречена „Magic of Modern“ се фокусира на елегантна и модерна облека. Преголемите палта и плетените џемпери се комбинирани со остри силуети, тенки желки и панталони со падобран. Плетените фустани без ракави се надополнети со долги ракавици. …

Новата колекција на Max Mara е посветена на швајцарската уметница Софи Теубер-Арп Прочитајте целосно “

Tod's ја претстави новата колекција есен-зима 2022 година

Tod's ја претстави новата колекција есен-зима 2022. Се состои од топли одела, скроени кошули и минималистичка горна облека - совршена за облачно време. Следната сезона Tod's ни носи јакни во боја на карамела, предимензионирани палта и предимензионирани џемпери. Добра алтернатива на класичен капут ќе бидат обемните наметки - брендот ги комбинира со кожени панталони и миди здолништа. Тодовиот…

Tod's ја претстави новата колекција есен-зима 2022 година Прочитајте целосно “

Поволни и неповолни мартовски денови

Во првиот пролетен месец на многумина ќе им текне да го сменат имиџот, на други да ја сменат професијата, а некој ќе сака да се омажи. Ќе ви кажеме кои денови се поволни за сите ваши достигнувања, а кои денови е подобро да ги одложите вашите обврски. Пари, бизнис Во март оваа година ќе мора да најдете нестандарден пристап кон бизнисот. За тоа сведочи движењето на Меркур од Водолија кон ...

Поволни и неповолни мартовски денови Прочитајте целосно “

Запознајте ја пролетта во стилот Виланел: каде да купите чизми до глужд, како главниот лик

Автор: Полина Илинова Почетокот на пролетта е најдобро време да се инспирирате и да ја ажурирате вашата гардероба. За ова ќе ви помогне последната сезона на Killing Eve, која ќе излезе на 28 февруари. Не само што ќе го видиме развојот на заплетот, туку, како и секогаш, ќе бидеме инспирирани од облеката на Виланел. Во меѓувреме, можете да се потсетите на сликите на хероината од претходните сезони. Нејзината модерна гардероба е сон на многу девојки. …

Запознајте ја пролетта во стилот Виланел: каде да купите чизми до глужд, како главниот лик Прочитајте целосно “

Топ 3 кармини од NYX Professional Makeup

Усните се белег на секоја девојка. Но, малкумина посветуваат доволно внимание на нив во однос на грижата. Не можете да ги насликате очите и да не користите тонска основа ако вашите усни се убаво истакнати. Разговаравме со шминкери, блогерки и обични девојки ширум светот и дознавме дека најпопуларниот бренд во областа на козметиката е NYX ...

Топ 3 кармини од NYX Professional Makeup Прочитајте целосно “

Што сите можеме да научиме од Јоко Оно

Автор: Наталија Иванова Јоко Оно е уметник, активист, муза и вдовица на Џон Ленон на 18 февруари го слави својот 89-ти роденден. Нејзиниот живот е контроверзен, како и нејзината работа. Џон зборуваше за неа - „сите го знаат нејзиното име, но никој не знае што прави“. Навистина, таа е попозната како сопруга на легендарен музичар, меѓутоа, без Јоко е тешко да се замисли ...

Што сите можеме да научиме од Јоко Оно Прочитајте целосно “