Quакемус објави рекламна кампања со кучиња

Quакемус сподели снимки од новата рекламна кампања на Инстаграм. Во прилог на моделите, главните ликови на кампањата беа кучиња од различни раси - далматинец, Бобтаил. Потпис под објавата: "Какво куче си?" ги охрабрува претплатниците да изберат на кого сметаат дека повеќе личат. Минатата рекламна кампања на quакемус беше инспирирана од семејните односи. Погледнете ја оваа објава на Инстаграм пост од ACАКУМУС ...

Quакемус објави рекламна кампања со кучиња Прочитајте целосно “

Сен Лоран го претстави списанието Фанзин

Сен Лоран го издаде списанието за уметност „Фанзин“ со британскиот уметник и фотограф Индиго Левин. Таа го избра своето најдобро архивско дело, кое ги прикажува нејзините најблиски, а исто така напиша и белешки за фотографиите. Во чест на отворањето на списанието, во продавниците Сен Лоран во Париз и Лос Анџелес беше отворена изложба на фотографии од Индиго Левин. Погледнете ја оваа објава на Инстаграм пост од ...

Сен Лоран го претстави списанието Фанзин Прочитајте целосно “

New Balance и Stone Island претставија тизер за нивната соработка

Stone Island и New Balance објавија тизер за нивната соработка што ја објавија ова лето - серија детални снимки од патики. „Стоун Ајленд и Bу Баланс се заедно за долгорочно партнерство. Тие споделуваат слични вредности во истражувањето и функционалноста и имаат аналитички пристап кон дизајнот “, забележува веб -страницата на Стоун Ајленд. Датум на почеток на продажба на патики Stone Island x New Balance ...

New Balance и Stone Island претставија тизер за нивната соработка Прочитајте целосно “

И тие не кријат: познати личности кои признаа зависност

Во свет каде што можете да си дозволите с everything, многу starsвезди не можат да се справат со искушенијата и многу лесно нивните хоби се развиваат во хронични зависности. Е зборуваме за starsвездите кои никогаш не ја криеле страста за алкохол и илегални супстанции. Дру Баримор Актерката стана неверојатно популарна во млада возраст, младата девојка сакаше не само да глуми, туку и да се забавува ...

И тие не кријат: познати личности кои признаа зависност Прочитајте целосно “

Возбуда за вашата слава: како да се справите со тоа

Градењето личен бренд не е лесен процес кој бара морални и материјални инвестиции. Затоа е невозможно смирено да се поврзете со возбудата на Интернет, која е изградена врз основа на вашата популарност. Тој морално повредува јавна личност, ја оцрнува неговата чест и достоинство. Ајде да размислиме што е HYIP и како да се справиме со овој феномен од гледна точка на законот. Што е HYIP? Скандали, ...

Возбуда за вашата слава: како да се справите со тоа Прочитајте целосно “

Есенска енергија: 10 здрави зеленчуци и овошја кои ќе додадат енергија и ќе го зајакнат вашиот имунолошки систем

Во лето, ние среќно поминуваме време во природа, многу шетаме на свеж воздух, се надополнуваме со позитивно и добро расположение. Промените во времето и годишните времиња, студеното време, мрачното небо над глава може да се манифестираат во форма на блуз и неподготвеност да се направи нешто. Во оваа статија, Елена Доронкина, основачот на GetVegetable.com, услуга за испорака на овошје, зеленчук и здрави производи, ќе ви каже кои овошја ...

Есенска енергија: 10 здрави зеленчуци и овошја кои ќе додадат енергија и ќе го зајакнат вашиот имунолошки систем Прочитајте целосно “

Јапонскиот дизајнер Ниго станува нов креативен директор на Кензо

Јапонскиот дизајнер и основач на брендот улична облека A Bathing Ape Nigo стана новиот креативен директор на Кензо. Workе започне со работа на 20 септември, а првата колекција ќе ја прикаже на Модната недела во Париз следната година. Дизајнерот го смени Фелипе Оливеира Батиста, кој го напушти креативниот директор на Кензо во април оваа година по две години работа. Кампањата на Ниго ќе биде Силвен Блан, ...

Јапонскиот дизајнер Ниго станува нов креативен директор на Кензо Прочитајте целосно “